See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 61002 |
|---|---|
| Nome | Byakuya Togami (?) |
| Outros Nomes | 十神白夜(とがみ びゃくや)(?), Ultimate Imposter |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Akira Ishida, 石田彰, いしだ あきら |
| Dublado Por | Jason Wishnov, , |
| Tags | heavyset, v tie, glasses, single bang, suit |
| Personalidade | |
| Height | 185cm |
| Weight | 130kg |
| Bust | 128cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Byakuya Togami (?)
Perfil
Anime boy Byakuya Togami (?) is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Masculino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 