Nanami Hisami is a character from Wake Up, Girls! featuring até o pescoço castanho hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 64959 |
|---|---|
| Nome | Nanami Hisami |
| Outros Nomes | 久海 菜々美 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Wake Up, Girls! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Nanami Yamashita, 山下七海, やました ななみ |
| Tags | ponytail, dress |
| Personalidade | |
| Birthday | July 19 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Age | 13 |
| Height | 148cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanami Hisami
Perfil
Nanami Hisami is a character from Wake Up, Girls!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Castanho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Wake Up, Girls! (Series) (2014)
Wake Up, Girls! (2014)
Miracle Girls Festival (2015)
Wake Up, Girls! New Chapter (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Wake Up, Girls!
Kawaii or NOT?!
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |

Facebook 