☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 6548 |
|---|---|
| Nome | Primula |
| Outros Nomes | プリムラ, リム |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shuffle! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Cherami Leigh, , |
| Dublado Por | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | rubber band, cat, pet, ahoge, pointy ears, twintails, dress, frills, stockings |
| Personalidade | |
| Height | 151cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | January 25 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Primula
Perfil
Anime girl Primula is a character from Shuffle!.
They have been indexed as Feminino Criança with Roxo eyes and Cinza hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Cinza | (Roxo) |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Criança | (Adolescente) |
| Orelhas de Animais | Elfo |
Relações | Relations Graph
Mother of Limes
Appears as | Edit Assignments
Shuffle! (2004)
Shuffle! (Series) (2004)
Shuffle! (2005) (2005)
Tick! Tack! (2005)
Really? Really! (2006)
SHUFFLE! Love Rainbow (2011)
Princess x Princess (2021)
Quotes | Add
Frases | View All
“ Lycoris, who was with me in the demon's world research labs, like me, existed as a test subject. But she has always cheered me up with her positive views. To me, she's like an Onee-chan. ”
“ So that's it? You'll let him go? What about me? I want him to stay too. ”
“ Are you sure? Was it all for Rin, just for him? ”
“ Okay. One sheep, two sheep... Rin, what are the sheep doing? Are they for sale? I want to eat them. ”
“ Because you suck Rin. ”
“ Rin is a cradle-robber. ”
“ I wanted to know about you, the one my sister loved so much. I wanted to know what it means to love someone. ”
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| JellybeanObsessed joined |
| Geister joined |
50
Facebook 
