One of the notable characters from Star Platinum, Maria Ryuuouin is recognized for até os ombros vermelho hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70494 |
|---|---|
| Nome | Maria Ryuuouin |
| Outros Nomes | 竜王院 まりあ(りゅうおういん まりあ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Star Platinum |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Personality | Tsundere |
| Age | 21 |
| Star Sign | Taurus |
| Bust | 90cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Ryuuouin
Perfil
Maria Ryuuouin is a character from Star Platinum.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Vermelho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| TGaf joined |
| sunflowerseeds joined |

Facebook 
Star Platinum