|
☰ Links
|
|
| ID | 70552 |
|---|---|
| Nome | Mifuyu Amano |
| Outros Nomes | 天野 美冬(あまの みふゆ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Kanae Tsumugi, 紬叶慧, つむぎ かなえ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 163cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mifuyu Amano
Perfil
Anime girl Mifuyu Amano is a character from The God of Death.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Verde hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Verde | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The God of Death