Oriha Nashida is a personagem principal character from Triage X known for até o pescoço rosa hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71083 |
|---|---|
| Nome | Oriha Nashida |
| Outros Nomes | 梨田 織葉 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Triage X |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Amina Satou, 佐藤亜美菜, さとう あみな |
| Tags | twintails, gloves, idol |
| Personalidade | Genius |
| Height | 148cm |
| Age | 14 |
| Bust | 87cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Oriha Nashida
Perfil
Oriha Nashida is a character from Triage X.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Triage X
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
1
Facebook 
Triage X