Mikoto Kiba appears in Triage X as a deuteragonista character with quadril / depois do quadril cinza hair and verde eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71082 |
|---|---|
| Nome | Mikoto Kiba |
| Outros Nomes | 木場 美琴 |
| Papel | Deuteragonista |
| Primary Assignment | Triage X |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yui Kondou, 近藤唯, こんどう ゆい |
| Tags | scarf, hair intakes, goggles |
| Personalidade | |
| Age | 17 |
| Height | 162cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mikoto Kiba
Perfil
Mikoto Kiba is a character from Triage X.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Cinza hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Triage X
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Triage X