|
☰ Links
|
|
| ID | 71844 |
|---|---|
| Nome | Masaki Kamura |
| Outros Nomes | 嘉村 真咲 (かむら まさき) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | sword, school uniform, bow, plaid |
| Personalidade | |
| Height | 166cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Masaki Kamura
Perfil
Anime girl Masaki Kamura is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Azul hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shirogane x Spirits!