One of the notable characters from Shirogane x Spirits!, Chikage Kiryuu is recognized for até a cintura azul hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71845 |
|---|---|
| Nome | Chikage Kiryuu |
| Outros Nomes | 桐生 千景 (きりゅう ちかげ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | plaid, hairclip, bow, school uniform, knife |
| Personalidade | |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Weapon | Knife |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chikage Kiryuu
Perfil
Chikage Kiryuu is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Azul hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| abuuuu joined |
| yamec63174 joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!