|
☰ Links
|
|
| ID | 75359 |
|---|---|
| Nome | Tamaki Ogami |
| Outros Nomes | 大神環 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Eri Inagawa, 稲川英里, いながわ えり |
| Tags | idol, ponytail |
| Personalidade | |
| Age | 12 |
| Birthday | April 29 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 147cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 76cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tamaki Ogami
Perfil
Anime girl Tamaki Ogami is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Laranja eyes and Laranja hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | (Criança) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 