|
☰ Links
|
|
| ID | 76944 |
|---|---|
| Nome | Nagi Minokasa |
| Outros Nomes | 蓑笠 凪 (みのかさ なぎ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Maitetsu |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yayoi Hayase, 早瀬 弥生, はやせ やよい |
| Tags | hairclip, star, side ponytail, shorts, fang |
| Personalidade | |
| Birthday | January 7 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 130cm |
| Weight | 28kg |
| Bust | 62cm |
| Waist | 47cm |
| Hip | 67cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Nagi Minokasa
Perfil
Anime girl Nagi Minokasa is a character from Maitetsu.
They have been indexed as Feminino Criança with Castanho eyes and Preto hair that is Até as Orelhas length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até as Orelhas | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Friend of Fukami Hayase
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |
17
6
Facebook 
Maitetsu
Maitetsu - Last Run!!