Anime girl Raphiel Ainsworth Shiraha is a adolescente with até a cintura length branco hair and amarelo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78433 |
|---|---|
| Nome | Raphiel Ainsworth Shiraha |
| Outros Nomes | 白羽・ラフィエル・エインズワース(しらは=ラフィエル=エインズワース) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Gabriel DropOut |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Raphiel Ainsworth Shiraha
Perfil
Anime girl Raphiel Ainsworth Shiraha is a character from Gabriel DropOut.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Branco hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 257 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Gabriel DropOut
Kawaii or NOT?!
| reewhyderp joined |

Facebook
Play Voice Sample
Gabriel DropOut
