|
☰ Links
|
|
| ID | 70325 |
|---|---|
| Nome | Sae Kobayakawa |
| Outros Nomes | 小早川紗枝(こばやかわ さえ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Rika Tachibana, 立花理香, たちばな りか |
| Tags | kansai accent, kimono, obi, flower, blunt bangs, furisode |
| Personalidade | |
| Age | 15 |
| Birthday | October 18 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 148cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
| Hobbies | Traditional Japanese dancing |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Kobayakawa
Perfil
Anime girl Sae Kobayakawa is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Cinza hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
18
13
Facebook 