One of the notable characters from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime), Airi Totoki is recognized for até os ombros castanho hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70338 |
|---|---|
| Nome | Airi Totoki |
| Outros Nomes | 十時愛梨, ととき あいり |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| Tags | necklace, stockings, thighhighs, twintails |
| Personalidade | |
| Age | 18 |
| Birthday | December 8 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 161cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Hobbies | Baking Cakes |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Airi Totoki
Perfil
Airi Totoki is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
20
15
Facebook 