|
☰ Links
|
|
| ID | 80280 |
|---|---|
| Nome | Satan |
| Outros Nomes | サタン |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Arisa Sakuraba, 櫻庭 有紗, さくらば ありさ |
| Tags | midriff, demon |
| Personalidade | |
| Height | 183cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 72cm |
| Hip | 104cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satan
Perfil
Anime girl Satan is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as Feminino Adulto with Rosa eyes and Vermelho hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1 
Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy