|
☰ Links
|
|
| ID | 80279 |
|---|---|
| Nome | Mammon |
| Outros Nomes | マモン |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yoko Hikasa, 日笠陽子, ひかさ ようこ |
| Tags | demon, horn, succubus, horns, hairband |
| Personalidade | |
| Height | 180cm |
| Bust | 122cm |
| Waist | 80cm |
| Hip | 116cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mammon
Perfil
Anime girl Mammon is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Chifres |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
6
7
Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy