Kureha Kiritou is a character from Sakura no Mori † Dreamers featuring até a cintura roxo hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80914 |
|---|---|
| Nome | Kureha Kiritou |
| Outros Nomes | 桐遠 暮羽 (きりとう くれは) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Sakura no Mori † Dreamers |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kureha Kiritou
Perfil
Kureha Kiritou is a character from Sakura no Mori † Dreamers.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Roxo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| NovaStar joined |
8
5
Facebook 
Sakura no Mori † Dreamers