Mifuyu Erisaka appears in Sakura no Mori † Dreamers as a personagem principal character with até os ombros roxo hair and amarelo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80916 |
|---|---|
| Nome | Mifuyu Erisaka |
| Outros Nomes | 衿坂 美冬 (えりさか みふゆ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Sakura no Mori † Dreamers |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 162cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mifuyu Erisaka
Perfil
Mifuyu Erisaka is a character from Sakura no Mori † Dreamers.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Roxo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| ac_pom joined |
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |

Facebook 
Sakura no Mori † Dreamers