Hatsune Fukigami is a personagem principal character from Sakura no Mori † Dreamers known for até os ombros rosa hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80917 |
|---|---|
| Nome | Hatsune Fukigami |
| Outros Nomes | 吹上 初音 (ふきがみ はつね) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Sakura no Mori † Dreamers |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 152cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hatsune Fukigami
Perfil
Hatsune Fukigami is a character from Sakura no Mori † Dreamers.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
8
5
Facebook 
Sakura no Mori † Dreamers