|
☰ Links
|
|
| ID | 897 |
|---|---|
| Nome | Nanami Kidosaki |
| Outros Nomes | 城戸崎 七海(きどさき ななみ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | school uniform, ribbon, cheek curls, hair intakes |
| Personalidade | |
| Height | 167cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 89cm |
| Club | Swimming |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanami Kidosaki
Perfil
Anime girl Nanami Kidosaki is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Azul hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | (Até os Ombros) |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| fosi joined |
| Twizz_fr joined |

Facebook 
Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~