See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 92946 |
|---|---|
| Nome | Bronya Zaychik |
| Outros Nomes | ブローニャ・ザイチク |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| Dublado Por | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 147cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bronya Zaychik
Perfil
Anime girl Bronya Zaychik is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Cinza hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | (Até a Cintura) |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|
10
3
Facebook 
SKyongmania faved