|
☰ Links
|
|
| ID | 93709 |
|---|---|
| Nome | Mayu Matsukaze |
| Outros Nomes | 松風 真由 (まつかぜ まゆ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Why the hell are you here, Teacher!? |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | teacher |
| Personalidade | |
| Birthday | April 23 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 146cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Age | 24 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mayu Matsukaze
Perfil
Anime girl Mayu Matsukaze is a character from Why the hell are you here, Teacher!?.
They have been indexed as Feminino Adulto with Roxo eyes and Roxo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 12 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Why the hell are you here, Teacher!?
Kawaii or NOT?!
| 0lucifer13 joined |
| cholelau joined |

Facebook
Play Voice Sample
Why the hell are you here, Teacher!?
