|
☰ Links
|
|
| ID | 97864 |
|---|---|
| Nome | Saya Kamikawa |
| Outros Nomes | 上川 紗失 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Sakura Hitohira Koi Moyou |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Shizuka Ishigami, 石上静香, いしがみ しずか |
| Tags | school uniform, tie, cardigan, hair loop, hair ribbons, pantyhose, hairclip, ahoge |
| Personalidade | |
| Birthday | August 15 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saya Kamikawa
Perfil
Anime girl Saya Kamikawa is a character from Sakura Hitohira Koi Moyou.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Laranja eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 