One of the notable characters from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation, Monica is recognized for long brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 103214 |
|---|---|
| Name | Monica |
| Other Names | モニカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dead or Alive Xtreme Venus Vacation |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Eri Yukimura, 幸村恵理, ゆきむら えり |
| Tags | curly hair, high heels |
| Personality | |
| Birthday | January 1 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
| Age | 19 |
| Occupation | Dealer |
| Height | 160cm |
| Hobbies | Nails; crane games |
| Likes | Papanași; maple whipped lattes |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Monica
Profile
Monica is a character from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Chest length.
Profile
A girl introducing herself as a 'dealer' (apprentice) came to visit the owner. She forcibly challenged them to a 'serious game' of cards, holding 2 cards in her 'hand' and in her 'cleavage', and asked."Now, Owner-san, ......which one will you take❤"
What's the course of these two's game, and what is her goal......
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | (Blonde / Yellow) |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ The game's outcome, is absolute♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fille996 joined |
| 258258258 joined |
15
1 
Facebook 
Dead or Alive (Series)
Azur Lane
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation