Kafuru is a character from Senran Kagura featuring medium-length blonde hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 108097 |
|---|---|
| Name | Kafuru |
| Other Names | 華風流 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Shiori Izawa, 井澤詩織, いざわ しおり |
| Tags | whistle |
| Personality | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Age | 16 |
| Height | 152cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 60cm |
| Blood Type | B |
| Hobbies | Studying |
| Favorite food | Ice pops |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kafuru
Profile
Kafuru is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
19
14
Facebook 
Senran Kagura