Yachiyo Kamiyugi appears in Z/X -Zillions of enemy X- as an unsorted character with very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 117712 |
|---|---|
| Name | Yachiyo Kamiyugi |
| Other Names | 上柚木八千代 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Z/X -Zillions of enemy X- |
| Media Type | franchise |
| Voiced By | Rie Murakawa, 村川梨衣, むらかわ りえ |
| Tags | ahoge, jacket, suspenders, hair ornament, flower, collar |
| Personality | |
| Birthday | October 19 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 154cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yachiyo Kamiyugi
Profile
Yachiyo Kamiyugi is a character from Z/X -Zillions of enemy X-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Zona joined |

Facebook 
Z/X -Zillions of enemy X-