Nina Shitori is a character from Z/X -Zillions of enemy X- featuring very long green hair, pink eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 117716 |
|---|---|
| Name | Nina Shitori |
| Other Names | ニーナ・シトリー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Z/X -Zillions of enemy X- |
| Media Type | franchise |
| Voiced By | Misaki Kuno, 久野美咲, くの みさき |
| Tags | dress, hair ribbons, twintails, bracelet, tail, cat ears, flower |
| Personality | |
| Birthday | February 7 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 144cm |
| Bust | 64cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 66cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nina Shitori
Profile
Nina Shitori is a character from Z/X -Zillions of enemy X-.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Z/X -Zillions of enemy X-