Shana Sakurakouji is an unsorted character from Z/X -Zillions of enemy X- known for very long blue hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 117718 |
|---|---|
| Name | Shana Sakurakouji |
| Other Names | 桜街紗那 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Z/X -Zillions of enemy X- |
| Media Type | franchise |
| Voiced By | Haruka Chisuga, 千菅春香, ちすが はるか |
| Tags | dress, ponytail, detached sleeves, butterfly, headdress |
| Personality | |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 152cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shana Sakurakouji
Profile
Shana Sakurakouji is a character from Z/X -Zillions of enemy X-.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| crepe joined |
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|

Facebook 
Z/X -Zillions of enemy X-
Elias faved