|
☰ Links
|
|
| ID | 142673 |
|---|---|
| Name | Satori Kurose |
| Other Names | 黒瀬 聡莉 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ingoku no Houkago 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Momoka Sakura, 佐倉もも花, さくら ももか |
| Tags | |
| Personality | |
| School Year | 1 |
| Height | 156cm |
| Bust | 89cm |
| Cup Size | F |
| Waist | 59cm |
| Hips | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satori Kurose
Profile
Anime girl Satori Kurose is a character from Ingoku no Houkago 2.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BROTHERINCHRIST joined |
3
24
68
52
Facebook 
Ingoku no Houkago 2