☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 1635 |
|---|---|
| Name | Mikoto Tachibana |
| Other Names | 橘 ミコト(たちばな みこと) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Akane-Iro ni Somaru Saka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Erino Hazuki, 葉月絵理乃, はづき えりの |
| Voiced By | Michiru Yuimoto, 結下みちる, ゆいもと みちる |
| Tags | twintails, hair ribbon, cheek curls, hime cut, school uniform, bow |
| Personality | |
| Birthday | September 3 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 153cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mikoto Tachibana
Profile
Anime girl Mikoto Tachibana is a character from Akane-Iro ni Somaru Saka.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Maroon hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Maroon | (Red) |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Akane-Iro ni Somaru Saka (2007)
Akane-Iro ni Somaru Saka (Series) (2007)
Akane-iro ni Somaru Saka Parallel (2008)
Akane-iro ni Somaru Saka (Anime) (2008)
Akane-Iro ni Somaru Saka (OVA) (2009)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| rainroaddoll joined |


Facebook 
