Tsukasa Kiryu appears in Akane-Iro ni Somaru Saka as an unsorted character with long blonde hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1639 |
|---|---|
| Name | Tsukasa Kiryu |
| Other Names | 霧生 つかさ, きりゅう つかさ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Akane-Iro ni Somaru Saka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nami Kurokawa, 黒河奈美, くろかわ なみ |
| Tags | ponytail, hair ribbon, hair intakes, school uniform, bow, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | November 28 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 165cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukasa Kiryu
Profile
Tsukasa Kiryu is a character from Akane-Iro ni Somaru Saka.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | (Orange) |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Akane-Iro ni Somaru Saka (2007)
Akane-Iro ni Somaru Saka (Series) (2007)
Akane-iro ni Somaru Saka Parallel (2008)
Akane-iro ni Somaru Saka (Anime) (2008)
Akane-Iro ni Somaru Saka (OVA) (2009)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 