Airi appears in Queen's Blade: The Exiled Virgin as a antagonist character with very long pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16947 |
|---|---|
| Name | Airi |
| Other Names | アイリ |
| Role | Antagonist |
| Primary Assignment | Queen's Blade: The Exiled Virgin |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Kanae Itou, 伊藤かな恵, いとう かなえ |
| Voiced By | Michele Knotz, , |
| Tags | maid, ghost, scythe, staff, headdress, bow, twintails, hair ribbons, thighhighs |
| Personality | Pervert |
| Height | 161cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Character Designer | Kazuhiro Takamura |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Airi
Profile
Airi is a character from Queen's Blade: The Exiled Virgin.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Teammate of Melona
Teammate of Menace
Enemy of Aldra
Servant of The Swamp Witch
Appears as | Edit Assignments
Queen's Blade (Series) (2007)
Queen's Blade: The Exiled Virgin (2009)
Queen's Blade: Inheritor of the Throne (2009)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Queen's Blade: Unlimited (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Queen's Blade: The Exiled Virgin
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
6
12
18
Facebook 