|
☰ Links
|
|
| ID | 27331 |
|---|---|
| Name | Michiru Matsushima |
| Other Names | 松嶋 みちる (まつしま みちる) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Tags | arm band, bow, school uniform, hair ribbons, twintails, plaid, ahoge, pouch, shorts, collar, fang |
| Personality | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 155cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Michiru Matsushima
Profile
Anime girl Michiru Matsushima is a character from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- (2011)
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia no Meikyuu -Le Labyrinthe de Grisaia- (2012)
Le Fruit de la Grisaia (2014)
The Eden of Grisaia (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|
10 
Facebook 
SK071 faved
SilverWolfKing rated