Charles Yoshino / Charles Maroth is a character from D.C. III ~Da Capo III~ featuring very long white hair and red eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 34055 |
|---|---|
| Name | Charles Yoshino / Charles Maroth |
| Other Names | 芳乃 シャルル (Yoshino Sharuru) / シャルル・マロース |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Ui Miyazaki, 宮崎羽衣, みやざき うい |
| Tags | chibi, knee highs, twintails, hair ribbons, wavy hair, hair intakes, school uniform, bow |
| Personality | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 161cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Charles Yoshino / Charles Maroth
Profile
Charles Yoshino / Charles Maroth is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~