Anime girl Hiroko Yano is a teen with to neck length black hair and orange eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 35245 |
|---|---|
| Name | Hiroko Yano |
| Other Names | 矢野 弘子(やの ひろこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | HoneyComing |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | glasses, hairclip, school uniform, bow |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | November 29 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hiroko Yano
Profile
Anime girl Hiroko Yano is a character from HoneyComing.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Black hair that is To Neck length.
Profile
Hiroko is Marino's roommate in the women's dormitory, and is her close friend. She wears glasses, and is a plain member of the working class. Hiroko and Marino often call each other "Maririn" (まりりん?), and "Piroko" (ぴろ子) as terms of endearment.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | (Brown) |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Best friend of Marino Tagaya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
HoneyComing