One of the notable characters from Gyakushuu 4, Joyce Torque is recognized for short blonde hair, purple eyes, and horns ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 36691 |
|---|---|
| Name | Joyce Torque |
| Other Names | トルク・ジョイス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gyakushuu 4 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Risato Habuki, 羽吹梨里, はぶき りさと |
| Tags | midriff, stockings, shorts, bandages, fur, horns, dark skin |
| Personality | |
| Height | 178cm |
| Weight | 66kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Joyce Torque
Profile
Joyce Torque is a character from Gyakushuu 4.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
1
Facebook 
Gyakushuu (Series)
Gyakushuu 4