One of the notable characters from D.C. III ~Da Capo III~, Rurika Ordet is recognized for short white hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49305 |
|---|---|
| Name | Rurika Ordet |
| Other Names | 瑠璃香・オーデット (るりか オーデット) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | stockings, hair ribbon, maid, bow, headdress |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 57kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rurika Ordet
Profile
Rurika Ordet is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and White hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Servant of Ian Selway
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~