One of the notable characters from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-, Kotone is recognized for very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50379 |
|---|---|
| Name | Kotone |
| Other Names | コトネ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | dress, detached sleeves, flower, katana, chibi, shrine maiden, traditional dress |
| Personality | |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 74cm |
| Birthday | April 15 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 156cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kotone
Profile
Kotone is a character from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-