Sonemi appears in Gyakushuu 4 as an unsorted character with very long purple hair and pink eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 55078 |
|---|---|
| Name | Sonemi |
| Other Names | ソネミ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gyakushuu 4 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | An Kasuga, 春日アン, かすが アン |
| Tags | armor, one eye showing |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Weight | 68kg |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sonemi
Profile
Sonemi is a character from Gyakushuu 4.
They have been indexed as Female Adult with Pink eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |
1
1
Facebook 
Gyakushuu (Series)
Gyakushuu 4