Joan appears in Queen's Blade: White Triangle as an unsorted character with long blonde hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95215 |
|---|---|
| Name | Joan |
| Other Names | ジョーン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Queen's Blade: White Triangle |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Azuki Shibuya, 澁谷梓希, しぶや あずき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 176cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 66cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Joan
Profile
Joan is a character from Queen's Blade: White Triangle.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |

Facebook 
Queen's Blade (Series)
Queen's Blade: White Triangle