|
☰ Links
|
|
| ID | 76982 |
|---|---|
| Name | Saori Yanagibashi |
| Other Names | 柳橋 桜織 (やなぎばし さおり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Timepiece Ensemble |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| Tags | hairbow, school uniform, bow, chibi, stockings, flower |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 95cm |
| Blood Type | A |
| Role | Student council president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saori Yanagibashi
Profile
Anime girl Saori Yanagibashi is a character from Timepiece Ensemble.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated Tadaima, Ojamasaremasu! ★★★★★
|
Elias faved Tadaima, Ojamasaremasu!
|
5
15 
Facebook 
Timepiece Ensemble
Elias rated