One of the notable characters from Koi-iro Chu Lips, Mei Yozakura is recognized for 齐胸 綠色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 143 |
|---|---|
| Name | Mei Yozakura |
| Other Names | 夜桜 芽衣(よざくら めい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Koi-iro Chu Lips |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kayo Wada, 和田カヨ, わだ かよ |
| Tags | hairband, v bangs, twintails, hair tube, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mei Yozakura
Profile
Mei Yozakura is a character from Koi-iro Chu Lips.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 綠色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 綠色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Koi-iro Chu Lips