Aoi Setouchi appears in Sorauta as an unsorted character with 齐胸 紫色 hair and 紫色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 174 |
|---|---|
| Name | Aoi Setouchi |
| Other Names | 瀬戸内 葵(せとうち あおい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sorauta |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Emi Motoi, 本井えみ, もとい えみ |
| Tags | hair ribbons, school uniform, amnesiac |
| Personality | |
| Blood Type | AB |
| Height | 140cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 69cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Setouchi
Profile
Aoi Setouchi is a character from Sorauta.
They have been indexed as 女性 孩子 with 紫色 eyes and 紫色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 孩子 | (青少年) |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Sorauta