☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 2884 |
|---|---|
| Name | Sophie Andrea Yukitou |
| Other Names | ソフィー・アンドレア・雪籐(そふぃー・あんどれあ・ゆきとう), Saiger Lily |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wife Squadron Aisaiger Powered |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayumi Fujimura, 藤村歩, ふじむら あゆみ |
| Tags | hair intakes, wavy hair, necklace, mechsuit |
| Personality | |
| Age | 30 |
| Birthday | July 31 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | O |
| Height | 170cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 99cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 97cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sophie Andrea Yukitou
Profile
Anime girl Sophie Andrea Yukitou is a character from Wife Squadron Aisaiger Powered.
They have been indexed as 女性 成人 with 綠色 eyes and 金发 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ The wind of lilies that blows away evil! Saiger Lily! ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by ExHaseo 11 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| Mbuz joined |
| Kiten joined |
4 

Facebook 

Wife Squadron Aisaiger Powered