|
☰ Links
|
|
| ID | 5067 |
|---|---|
| Name | Eri Aoba |
| Other Names | 青葉 衣里(あおば えり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pure Mail |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Reona Morimoto, 森本れおな, もりもと れおな |
| Tags | school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | September 18 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Star Sign | Virgo |
| Blood Type | A |
| Height | 154.9cm |
| Weight | 46.6kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eri Aoba
Profile
Anime girl Eri Aoba is a character from Pure Mail.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 蓝色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|


Facebook 
Pure Mail
SKyongmania faved