One of the notable characters from Shirogane x Spirits!, Chikage Kiryuu is recognized for 齐腰 蓝色 hair and 粉红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71845 |
|---|---|
| Name | Chikage Kiryuu |
| Other Names | 桐生 千景 (きりゅう ちかげ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | plaid, hairclip, bow, school uniform, knife |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Weapon | Knife |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chikage Kiryuu
Profile
Chikage Kiryuu is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 蓝色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!