|
☰ Links
|
|
| ID | 78474 |
|---|---|
| Name | Kobayashi |
| Other Names | 小林さん |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Mutsumi Tamura, 田村睦心, たむら むつみ |
| Voiced By | Mariana Torres, , |
| Tags | glasses, ponytail, uniform |
| Personality | |
| Age | 25 |
| Birthday | April 23 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 160cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 70cm |
| Hobbies | Discussing maids |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kobayashi
Profile
Anime girl Kobayashi is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as 女性 成人 with 橙色 eyes and 粉红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 橙色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | (红色) |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Co-worker of Makoto Takiya
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | View all 330 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Miss Kobayashi's Dragon Maid
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|

Facebook
Play Voice Sample

artmaster rated