Yuuri Katsuramiya is an unsorted character from Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~ known for very long 橙色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85526 |
|---|---|
| Name | Yuuri Katsuramiya |
| Other Names | 桂宮 ゆうり (かつらみや ゆうり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuri Katsuramiya
Profile
Yuuri Katsuramiya is a character from Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 橙色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |

Facebook 
Chijoku Yuugi ~Ojou-sama no Seisui~