|
☰ Links
|
|
| ID | 14758 |
|---|---|
| Name | Anzu Shiina |
| Other Names | 椎名 杏鈴, しいな あんず |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Run. Eve. Run |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mai Funahashi, 船橋 まい, ふなはし まい |
| タグ | ahoge, hairclip, stockings, plaid, school uniform, side ponytail |
| Personality | |
| Birthday | June 19 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 152cm |
| Weight | 43kg |
| Personality | Docile, Flustered |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anzu Shiina
プロフィール
Anime girl Anzu Shiina is a character from Run. Eve. Run.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
Profile
クールな性格で気まぐれ。表情に乏しく、なにを考えているのか分かりづらい女の子。
【ルゥリィルート】
本来の『ご主人様』の元で暮らし始めたルゥリィ。
ご主人様の理解もあって、人の姿になったりウェイトレスとして働いたり、春美とのお付き合いまで認めてもらって、彼女は幸せを満喫していた。
しかし、最近はひとつだけ悩み事があったりもする。
それは、大切なご主人様が、恋の悩みを抱えていることで……
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Run. Eve. Run