|
☰ Links
|
|
| ID | 31867 |
|---|---|
| Name | Aki Nijou |
| Other Names | 二条 秋 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| 声優 | Heather Walker, , |
| タグ | nurse, necklace, labcoat, hair intakes, cleavage |
| Personality | |
| Bust | 103cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
22 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Aki Nijou
プロフィール
Anime girl Aki Nijou is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
3
16
7
74
Facebook 
Maken-Ki!
Natsumimi rated